Zbulohet biseda mes Zidane dhe lojtarëve para ndeshjes, francezi motivon skuadrën

183
zbulohet-biseda-mes-zidane-dhe-lojtareve-para-ndeshjes,-francezi-motivon-skuadren

Trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane, ka pasur një bisedë të shkurtër me lojtarët e tij përpara ndeshjes ndaj Liverpool.

Biseda ishte e shkurtër dhe e drejtpërdrejtë, me francezin që i motivonte lojtarët përpara ndeshjes së sotshme ndaj Liverpoolit.

Fjalët e Zidane u zbuluan nga El Chiringuito: “Ne jemi të mirë, ne jemi të përgatitur dhe do të japim gjithçka nesër. Përqendrohuni në ndeshje, mentalitetin në lojë. ”

Los Blancos fituan ndeshjen e parë çerekfinale 3-1 ndaj Liverpoolit në kryeqytetin spanjoll dhe janë në rrugën e duhur për t’u kualifikuar.

Sidoqoftë, Zidane ka disa mungesa për këtë ndeshje, ku Eden Hazard, Dani Carvajal dhe Lucas Vazquez të gjithë të dëmtuar, ndërsa Raphael Varane dhe kapiteni i klubit Sergio Ramos të dy kanë Covid-19 dhe janë në vetë-izolim.

Ndeshja e sotme zhvillohet në “Anfield” me fillim nga ora 21:00.

The post Zbulohet biseda mes Zidane dhe lojtarëve para ndeshjes, francezi motivon skuadrën appeared first on RahovecNET.