Sunday, September 24, 2023

Arkivat Përditshëm April 14, 2021

dortmund-shenon-gol-te-hershem,-synojne-eliminimin-e-man-cityt

Dortmund shënon gol të hershëm, synojnë eliminimin e Man Cityt

0
Jude Bellingham ka shënuar gol në sfidën mes Dortmundit dhe Man Cityt, për t’i dhënë epërsinë gjermanëve. I riu 17 vjeçar ka shënuar një gol...
e-pabesueshme-cfare-ka-humbur-salah

E pabesueshme çfarë ka humbur Salah

0
Liverpooli e ka nisur shumë mirë sfidën në Anfield, ku kërkon të përmbysë rezultatin pas humbjes 3-1 në ndeshjen e parë nga Real Madridi,. Për...
ekipi-i-obsh-se-viziton-spitalin-ku-u-paraqiten-rastet-e-para-me-coronavirus-ne-wuhan

Ekipi i OBSh-së viziton spitalin ku u paraqitën rastet e para me Coronavirus në...

0
Ekipi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë që po hulumton origjinën e COVID-19 ka vizituar sot një spital në qytetin e Wuhanit, i cili ishte...
39-vjecari-vret-bashkeshorten-dhe-djalin-5-vjecar

39 vjeçari vret bashkëshorten dhe djalin 5 vjeçar

0
Një italian 39 vjeçar ka vrarë gruan dhe djalin e tij, ndërsa më pas u përpoq të vristë edhe veten. Ngjarja e rëndë ka ndodhur...
zyrtari-i-pdk-se-i-reagon-kurtit-pas-takimit-me-shefin-e-unmik-ut:-i-harroi-mon-balajn-e-arben-xheladinin

Zyrtari i PDK-së i reagon Kurtit pas takimit me shefin e UNMIK-ut: I harroi...

0
Gashi ka shkruar se Albin Kurti i ka harruar dy ish-aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mon Balaj e Arben Xheladini, shkruan Rahovec.net. Ai ka thënë se...
valon-murati-thote-se-koncept-dokumenti-per-konfiskimin-e-pasurise-se-paligjshme-ka-dy-rreziqe

Valon Murati thotë se koncept dokumenti për konfiskimin e pasurisë së paligjshme ka dy...

0
Murati përmes një postimi në Facebook tha se në qasjen e këtij koncept dokumenti është shqetësuese krijimi i një agjencie e cila do të...
zbulohet-biseda-mes-zidane-dhe-lojtareve-para-ndeshjes,-francezi-motivon-skuadren

Zbulohet biseda mes Zidane dhe lojtarëve para ndeshjes, francezi motivon skuadrën

0
Trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane, ka pasur një bisedë të shkurtër me lojtarët e tij përpara ndeshjes ndaj Liverpool. Biseda ishte e shkurtër dhe...
werderi-do-ta-shiste-rashicen-per-15-milione-euro

Werderi do ta shiste Rashicën për 15 milionë euro

0
Vlera e kartonit të yllit kosovar ka rënë përgjysmë si rezultat i formës së tij të zbehtë. Para dy vjetësh, ai vlerësohej nga klubi...
truproja-i-erdoganit-kryen-vetevrasje,-le-nje-leter

Truproja i Erdoganit kryen vetëvrasje, lë një letër

0
Mehmet Ali Bulut, oficer i policies në Drejtorinë e Mbrojtjes Presidenciale u gjet i vdekur të martën në banesën e tij. Ai dyshohet...
donald-trump-shpallet-i-pafajshem-nen-akuzat-se-nxiti-trazirat-me-6-janar-ne-kapitol

Donald Trump shpallet i pafajshëm nën akuzat se nxiti trazirat më 6 janar në...

0
Senati amerikan nxori Trumpin të pafajshëm nën akuzat se kinse ish-presidenti nxiti trazirat më 6 janar në Kaptiol. Senati votoi 55 me 45 në favor...