Monday, December 4, 2023

Arkivat Përditshëm April 13, 2021

“nuk-e-kam-takuar-qe-ate-dite”,-haradinaj-flet-per-raportet-me-reshitajn,-tregon-se-a-do-perjashtohet-nga-aak

“Nuk e kam takuar që atë ditë”, Haradinaj flet për raportet me Reshitajn, tregon...

0
“Nuk e di si do të jetë kjo marrëdhënie. Nuk e kam takuar që atë ditë. Ne nuk kemi paraparë përjashtimin e saj. Nuk...
selmanaj:-ldk-gaboi-qe-i-dha-vote-vjosa-osmanit,-i-tradhtuam-votuesit-tane

Selmanaj: LDK gaboi që i dha votë Vjosa Osmanit, i tradhtuam votuesit tanë

0
Selmanaj filloi duke thënë se në takimin e parë brenda partisë për t’u diskutuar lidhur me këtë çështje ka treguar që nuk do ta...
ogasawara-takohet-me-kok-un,-shpreh-kenaqesine-qe-nje-vend-i-vogel-si-kosova-te-kete-numer-te-madh-te-sportisteve-ne-olimpiade

Ogasawara takohet me KOK-un, shpreh kënaqësinë që një vend i vogël si Kosova të...

0
Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Ismet Krasniqi, i shoqëruar nga sekretari i përgjithshëm, Shasivar Haxhijaj, këshilltari i tij, Besim Aliti dhe shefi i...
denohet-gjyqtari-qe-nuk-pranoi-golin-e-ronaldos-ndaj-serbise

Dënohet gjyqtari që nuk pranoi golin e Ronaldos ndaj Serbisë

0
Gjyqtari anësor, Mario Diks është dënuar nga Federata e Futbollit të Holandës. Ky dënim vjen pasi në ndeshjen Serbi – Portugali, Diks nuk pranoi golin...
tahiri-i-aak-se-i-drejtohet-me-nje-kerkese-glauk-konjufces

Tahiri i AAK-së i drejtohet me një kërkesë Glauk Konjufcës

0
“Në të gjitha legjislaturat e deritanishme, funksionimi i Administratës Publike është mbikqyrur nga Komisioni Parlamentar përkatës. Por, kjo nuk ka ndodh në Legjislaturën aktuale”,...
keto-jane-te-gjitha-vendimet-qe-u-moren-sot-ne-mbledhjen-e-qeverise

Këto janë të gjitha vendimet që u morën sot në mbledhjen e qeverisë

0
Koncept-dokumenti për çështjen e pasurisë  së fituar në mënyrë të pajustifikueshme, është dokumenti i parë që ka marrë miratimin e kabinetit qeveritar në mbledhjen...
vojvoda-po-perparon-ne-torino

Vojvoda po përparon në Torino

0
Futbollisti kosovar ka dhënë shenja pozitive në ndeshjet e fundit, teksa po luan titullar. Me trajnerin e ri, Nicola, mbrojtësi i djathtë ka qenë...
real-madridi-beri-pergatitje-te-pazakonshme-per-ndeshjen-me-liverpoolin

Real Madridi bëri përgatitje të pazakonshme për ndeshjen me Liverpoolin

0
Real Madridi u stërvit në mënyrë të pazakontë para ndeshjes së kthimit çerekfinale në Ligën e Kampionëve kundër Liverpoolit të hënën. I shqetësuar për telashe...
haxhiu:-jam-duke-e-pritur-nje-pergjigje-per-sigurimin-e-1-milion-vaksinave-brenda-tri-ditesh

Haxhiu: Jam duke e pritur një përgjigje për sigurimin e 1 milion vaksinave brenda...

0
“Kam kontaktuar me biznismen të suksesshëm, me mjek, dhe shoqata të mjkëve në Amerikë, dhe në vendet e Evropës, dhe jam duke e pritur...
vv-ben-fushate-ne-shqiperi,-vjen-reagimi-nga-dardan-molliqaj

VV bën fushatë në Shqipëri, vjen reagimi nga Dardan Molliqaj

0
Molliqaj thotë se në kohën kur u rrëzua Qeveria Kurti 1, arsyetimi ishte që u bë në mes të pandemisë, ndërkohë Molliqaj thotë se...