Tuesday, May 30, 2023

Arkivat Përditshëm April 12, 2021

keshilltari-i-albin-kurtit-e-kaloi-vikendin-ne-kazinot-e-tiranes

Këshilltari i Albin Kurtit e kaloi vikendin në kazinot e Tiranës

0
Duke qenë si këshilltar i kandidatit të “Vetvendosjes” në Tiranë, ai duket se ka kaluar një ditë të lodhshme dhe në mbrëmje është parë...
kusari-–-lila:-masat-anti-covid-te-rishikohen-nga-qeveria

Kusari – Lila: Masat anti-covid të rishikohen nga Qeveria

0
Kusari – Lila, ka thënë se këto masa duhet të rishikohen në kuptimin se a po ka efekt mbyllja e pjesshme e cila është...
zbulohet-skandali-i-lance-armstrong,-perdorte-nje-motor-te-fshehur-ne-biciklete

Zbulohet skandali i Lance Armstrong, përdorte një motor të fshehur në biçikletë

0
Një gazetar francez, i quajtur Antoine Vayer, zbuloi një skandal të ri në lidhje me ish-çiklistin e famshëm amerikan, Lance Armstrong. Ai ka deklaruar...
barcelona-merr-lajme-te-mira-nga-ansu-fati,-por-nuk-ka-nje-date-per-kthimin-e-tij

Barcelona merr lajme të mira nga Ansu Fati, por nuk ka një datë për...

0
Më në fund vjen një lajm i mirë për Ansu Fati pas disa muaj vuajtjesh. Siç është raportuar nga RAC1, riaftësimi i sulmuesit të...
vlora-citaku:-neveritese-deri-ne-palce-gjuha-e-batatines-ndaj-gazetares-qendresa-krelani

Vlora Çitaku: Neveritëse deri në palcë gjuha e Batatinës ndaj gazetares Qëndresa Krelani

0
Ish-ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara, Vlora Çitaku, i ka dhënë përkrahje gazetares së sportit Qëndresa Krelani, duke e quajtur neveritëse deri në...
ylli-i-juventusit:-ende-kemi-mundesi-ta-fitojme-titullin

Ylli i Juventusit: Ende kemi mundësi ta fitojmë titullin

0
Mesfushori i Juventusit, Rodrigo Bentancur, beson se Juventusi ende ka mundësi ta fitojë titullin në Serie A, megjithëse ngel plot 12 pikë mbrapa liderit...
pritet-shkembimi-dybala-icardi

Pritet shkëmbimi Dybala-Icardi

0
Juventusi dhe Paris Saint-Germain janë duke e menduar një shkëmbim kokë më kokë, Paulo Dybala-Mauro Icardi, sipas mediave italiane. Mauro Icardi mund të rikthehet në...
sherifi:-kur-vv-i-merr-50%,-eshte-referendum;-kur-te-tjeret-i-fitojne-50%,-jane-pushtues

Sherifi: Kur VV i merr 50%, është referendum; kur të tjerët i fitojnë 50%,...

0
Sherifi i ka krahasuar dy raste kur LVV-ja e quan një fitore referendum, dhe kur një fitore të ngajshme diku tjetër e quan pushtim,...
azem-vllasi-degjohet-si-deshmitar-ne-rastin-“syri-i-popullit”,-polemika-mes-anetarit-te-trupit-gjykues-dhe-avokatit

Azem Vllasi dëgjohet si dëshmitar në rastin “Syri i Popullit”, polemika mes anëtarit të...

0
Pasi Gjykata e Apelit e Kosovës e ktheu në pikën zero rastin “Syri i Popullit”, me kërkesën që Prokuroria Speciale ta rregullojë aktin akuzues,...
tahiri:-per-albin-kurtin-me-e-rendesishme-fushata-ne-shqiperi-sesa-jeta-e-qytetareve

Tahiri: Për Albin Kurtin më e rëndësishme fushata në Shqipëri sesa jeta e qytetarëve

0
Tahiri tha se kryeministri i Kosovës në vend që të merret me pandeminë dhe ekonominë e rrënuar prej saj, ai e ka izoluar Kosovën...