Tuesday, May 30, 2023

Arkivat Përditshëm April 11, 2021

kosova-ne-krize-ekonomike,-deputetja-e-vv-se-merret-me-problemet-ne-shqiperi

Kosova në krizë ekonomike, deputetja e VV-së merret me problemet në Shqipëri

0
Përmes një postimi në rrjetin e saj social Facebook,  Pacolli ka thënë se korrupsioni e krimi i organizuar u kanë zënë frymën qytetarëve të...
ish-ministri-selimi-reagon-per-manastirin-e-decanit:-vlerat-fetare-s’jane-sulmuar-asnjehere-nga-shqiptaret

Ish-ministri Selimi reagon për Manastirin e Deçanit: Vlerat fetare s’janë sulmuar asnjëherë nga shqiptarët

0
Për këtë  ka reaguar Selim Selimi, ish-ministër nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK). Ai tha se shumë kujt nuk i konvenon harmonia dhe...
ligji-per-pasuri-te-pajustifikueshme-mund-te-hetoje-edhe-pasurine-e-qytetareve

Ligji për pasuri të pajustifikueshme mund të hetojë edhe pasurinë e qytetarëve

0
Nga Ministria e Drejtësisë thonë se janë ithtar të asaj që të krijojnë një Agjencion të veçantë që do niste hetimet karshi pasurisë së...
hoxhaj-per-manastirin-e-decanit:-qeveria-kurti-s’ka-ide-si-t’i-pergjigjet-fushates-mediatike-te-beogradit

Hoxhaj për Manastirin e Deçanit: Qeveria Kurti s’ka ide si t’i përgjigjet fushatës mediatike...

0
Hoxhaj me anë të një postimi në Facebook ka fajësuar ish-kryeministrit Hoti dhe kryeministrin aktual, Albin Kurti,  se lejuan që Serbia të krijojë imazhin...
aktivistja-i-shkruan-kurtit:-eshte-koha-per-nje-kryetar-me-vlera-per-mitrovicen

Aktivistja i shkruan Kurtit: Është koha për një kryetar me vlera për Mitrovicën

0
Ferizi përmes një postimi në Facebook, iu ka drejtuar Kurtit se ka ardhur koha për ta propozuar një kandidat për krytar të Mitrovicës që...
vv-mbyll-kosoven,-ministrat-e-deputetet-e-saj-ne-tirane

VV mbyll Kosovën, ministrat e deputetët e saj në Tiranë

0
Por, VV vet i vendosi masat, e vet po ikën prej tyre. Madje, në Shqipëri ka shkuar edhe një ministër i qeverisë Kurti, shkruan...
ovl-i-reagon-vjosa-osmanit:-uck-nuk-mbrohet-me-fjale-goje-nga-askush,-madje-as-nga-presidentja

OVL i reagon Vjosa Osmanit: UÇK nuk mbrohet me fjalë goje nga askush, madje...

0
Me anë të një postimi në Facebook, sekretari i kësaj organizate, Faton Klinaku, ka thënë se UÇK dhe pjesëtarët e saj nuk mund të...
rugova-tallet-me-qeverine-kurti:-keq-ia-keni-fillu,-apo-nuk-ia-keni-fillu-fare?

Rugova tallet me qeverinë Kurti: Keq ia keni fillu, apo nuk ia keni fillu...

0
Me anë të një postimi në Facebook, Rugova ka ironizuar duke thënë se VV ia ka filluar keq qeverisjes, shkruan Rahovec.net. Apo më mirë, siç...