Thursday, July 7, 2022
Ballina 2021

Arkiva Vjetore 2021

general-motors-me-marke-te-re-te-veturave

General Motors me markë të re të veturave

0
General Motors, ka aplikuar për një markë të re tregtare në emrin Buick Electra. Emërtimi është përdorur më parë në një seri Buicks të ndërtuara...
adresimi-i-presidentes-vjosa-osmani-per-fundvit

Adresimi i Presidentes Vjosa Osmani për fundvit

0
Të dashur qytetarë të Republikës së Kosovës, Po e përmbyllim së bashku këtë vit dhe në prag të Vitit të Ri, ju uroj juve, familjeve...
policia-aksion-ne-peje,-arreston-10-persona-qe-po-luanin-bixhoz

Policia aksion në Pejë, arreston 10 persona qe po luanin bixhoz

0
Policia e Kosovës në Pejë ka njoftuar se ka arrestuar 10 persona që u kapën duke luajtur bixhoz në një lokal në rrugën “Bill...
130-milione-funte-gabimisht-ne-75-mije-llogari

130 milionë funte gabimisht në 75 mijë llogari

0
Dhjetëra mijëra njerëz u zgjuan në mëngjesin e Krishtlindjeve nga një surprizë nga një bamirës i papritur – banka Santander. Banka gabimisht depozitoi 130 milionë...
mbappe,-fundi-i-pritjes-se-gjate

Mbappe, fundi i pritjes së gjatë

0
Francezi është afër që të jetë i lirë për të nënshkruar me Real Madridin. Gjestet e tij në muajt e fundit tregojnë se ai...
edita-sopjani-ne-pritje-te-embel,-zbulon-gjinine-e-foshnjes

Edita Sopjani në pritje të ëmbël, zbulon gjininë e foshnjës

0
Këngëtarja e njohur dhe e shumë pëlqyer, Edita Sopjani, para disa ditësh tregoi se është në pritje të ëmbël. Së fundi, ajo ka zbuluar edhe...
zyrtarja-e-larte-amerikane,-kurtit:-temat-me-serbine-te-jene-ne-funksion-te-sovranitetit-te-kosoves

Zyrtarja e lartë amerikane, Kurtit: Temat me Serbinë të jenë në funksion të sovranitetit...

0
Një gjë të tillë e kanë bërë të ditur nga Zyra e Kryeministrit, teksa njoftojnë se në agjendë duhet të ketë tema përskaj sovranitetit...
kerkohet-qe-qytetareve-t’iu-lejohet-ta-perdorin-armen-nese-behen-cak-i-vjedhjeve

Kërkohet që qytetarëve t’iu lejohet ta përdorin armën nëse bëhen cak i vjedhjeve

0
Naim Rudari, në cilësinë e ish-hetuesit, ka folur rreth vjedhjeve grabitqare dhe grabitjeve që po ndodhin në Kosovë. Ai tha se grabitjet dhe vjedhjet grabitqare...
metroja-e-shangait-forcon-statusin-si-metroja-me-e-gjate-ne-bote

Metroja e Shangait forcon statusin si metroja më e gjatë në botë

0
Me dy linja të reja të metrosë që do të hyjnë në funksion më 30 dhjetor, gjatësia totale e rrjetit të metrosë së Shangait...
e-konfirmon-courtois,-dy-teste-me-radhe-rezulton-negativ-per-covid-19

E konfirmon Courtois, dy teste me radhë rezulton negativ për COVID-19

0
Portieri i Real Madridit, Thibaut Courtois, ka konfirmuar se nuk është i prekur me koronavirus. Ditë më parë ai rezultoi pozitiv bashkë me Camavingan, Valverden...